مواردي که بايد در خريد بهترين مچ هوشمند به آن دقت کنيمراهنماي خريد ساعت هوشمند


براي خريد بهترين ساعت هوشمند بايد موارد زير را مد نظر داشته باشيد:


 


راهنماي خريد ساعت هوشمند با قيمت مناسب


بودجه: مهم‌ترين نکته در هنگام خريد اسمارت واچ، ميزان بودجه‌اي است که در اختيار داريد. يعني بايد مشخص کنيد که براي خريد يک ساعت هوشمند چه مقدار قصد داريد هزينه کنيد و پس از مشخص کردن محدوده قيمتي بايد به سراغ گزينه‌هاي پيش رو برويد.


نوع ساعت: ساعت‌هاي هوشمند بسياري در بازار وجود دارند که هريک از آنها داراي قابليت‌هاي مشخصي هستند. اما در اين ميان بعضي ساعت‌ها امکانات ابتدايي و کمي دارند و بعضي ديگر نيز داراي قابليت‌هاي حرفه‌اي و زيادي هستند. به همين جهت بايد ابتدا مشخص کنيد که چه امکاناتي را از يک اسمارت واچ مي‌خواهيد؛ به عبارت ديگر تعيين کنيد که يک مچ بند ساده مي‌خواهيد يا يک مچ بند پيشرفته.


شکل ظاهري ساعت: اسمارت واچ‌ها داراي استايل‌ها و اشکال ظاهري متنوعي هستند و اين تنوع ممکن است شما را در انتخاب مردد کند. شکل و اندازه صفحه نمايش، رنگ و جنس بند، مشخصات ظاهري يک ساعت هوشمند را تشکيل مي‌دهند. بنابراين پيش از گشت و گذار در بازار و يا وب‌سايت‌ها حتما شکل ظاهري ساعت دلخواه خود را از پيش انتخاب کنيد.


ضد آب بودن:  مقاومت در برابر آب يکي از مهم‌ترين فاکتورهايي است که در زمان خريد ساعت هوشمند بايد به آن توجه کنيد. برخي ساعت‌ها در برابر آب مقاوم نيستند و خيلي سريع از کار مي‌افتند اما برخي مدل‌ها نيز تا عمق چند متري آب استخر و حتي دريا مقاوم هستند و خيس شدن هيچ تاثيري در عملکرد و کارايي آنها ندارد. بنابراين ضد آب بودن ساعت را در هنگام خريد حتما مورد بررسي قرار دهيد.


طول عمر باتري: ساعت‌هاي هوشمند نيز مانند گوشي‌ها داراي باتري هستند و پس از مدتي استفاده بايد شارژ شوند. ميزان نگهداري شارژ باتري در مچ بندها با يکديگر تفاوت دارد؛ يعني برخي از آنها بايد بعد از چند روز شارژ شوند و برخي ديگر نيز داراي باتري‌هاي قوي هستند و ماهي يک مرتبه نياز به شارژ دارند. بنابراين طول عمر باتري نيز در اين گجت‌ها بسيار مهم است و بايد در هنگام خريد به اين مورد توجه داشته باشيد.


سازگاري با گوشي: براي استفاده از قابليت‌هاي ساعت‌هاي هوشمند بايد آنها را از طريق بلوتوث و برخي برنامه‌هاي مخصوص با گوشي خود جفت (Pair) کنيد. به همين دليل پيش از خريد مچ بند هوشمند مورد نظر خود بايد دريابيد که آيا با سيستم عامل و مدل گوشي شما سازگاري دارد يا خير.


برند و لوگوي انواع ساعت مچي

ساعت‌هاي مچي معتبر و معروف علاوه بر صفحه ساعت، علامت برند و لوگوي خود را بر روي جاهاي ديگر ساعت مانند پيچ تنظيم، عقربه، بند، قفل باز و بست ساعت و روي درب پشت ساعت حک مي‌کنند. وجود اين علائم مي‌تواند يکي از نشانه‌هاي اصل بودن ساعت بشمار رود.

صفحه جذاب و شبرنگ

ساعت‌هاي معتبر و معروف داراي يک کيفيت ساخت عالي در طراحي و ساخت صفحه ساعت هستند. صفحه ساعت بيشترين توجه مشتري را به خود جلب مي‌نمايد. اغلب ساعت‌هاي مچي لوکس و باکيفيت، داراي عقربه‌ها و صفحه ساعت شبرنگ و درخشان هستند. اين ساعت‌ها در تاريکي شب و محيط‌هاي بدون نور به سهولت قابل‌ديدن هستند. صفحات ساعتي که از کپسول تريتوم بهره مي‌برند تا سالها درخشندگي خود را حفظ مي‌نمايند.


گارانتي و خدمات پس از فروشساعت مچي با برندهاي معتبر و معروف داراي خدمات گارانتي، نمايندگي رسمي و خدمات پس از فروش معتبر مي‌باشد. انتخاب ساعتي که داراي گارانتي معتبر بين‌المللي است خيال شما را براي سال‌ها راحت مي‌نمايد. در اين‌گونه مواقع شما حتي با خروج از ايران و مراجعه به دفاتر فروش در خارج از کشور مي‌توانيد از خدمات گارانتي و تعميرات بين‌المللي ساعت خود برخوردار شويد.

 

در اين مقاله تلاش بر اين بود که موارد مهم و نکات کليدي در خريد و انتخاب ساعت مچي مورد بررسي قرار گيرد. يکي از موارد مهم در انتخاب انواع ساعت مچي وزن ساعت است. اين درست است که برخي افراد ساعت‌هاي سبک و کوچک و به‌اصطلاح خوش‌دست را مي‌پسندند ولي اين نکته را در نظر بگيريد که وزن ساعت يکي از فاکتورهاي ساعت‌هاي مرغوب و باکيفيت محسوب مي‌شود؛ بنابراين اگر هنگام خريد ساعت مچي فروشنده ساعتي برند و لوکس به شما داد که داراي وزن نسبتاً سنگيني بود، تعجب نکنيد.

بررسي بندهاي مختلف انواع ساعت مچي

يکي از مواردي که در انتخاب و خريد ساعت مچي بايد در نظر گرفته شود، جنس بند ساعت مچي است. به‌طورکلي سه نوع بند ساعت مچي وجود دارد. بندهاي في، چرمي و پلاستيکي جزو سه دسته‌بند ساعت مچي شناخته مي‌شوند. در برخي موارد امکان تعويض بندهاي ساعت مچي وجود داشته و مي‌توان بندهاي مختلف را به‌جاي بند اصلي بکار برد.

به‌عنوان‌مثال افرادي که داراي حساسيت نسبت به ف هستند مي‌توانند از بندهاي چرمي و يا پلاستيکي استفاده نمايند. انواع ساعت مچي پلاستيکي با بندهاي پلاستيکي جزو ساعت‌هاي معمولي و اقتصادي بشمار مي‌روند. معمولاً ساعت‌هاي پلاستيکي ديجيتال بوده و براي استفاده‌هاي معمولي بکار مي‌روند. ساعت‌هاي لوکس و گران‌قيمت معمولاً داراي بندهاي استيل ضدزنگ و يا چرمي هستند. بندهاي چرمي از راحتي زيادي برخوردار بوده و به سهولت بر روي مچ دست قرار مي‌گيرند.

تعويض بند ساعت مچي جلوه و شخصيت جديدي به ساعت شما مي‌دهد. اگر داراي چندين بند ساعت متنوع هستيد در هر بار تعويض بند ساعت مچي خود داراي يک ساعت جديد مي‌شويد. داشتن بندهاي مختلف در انواع ساعت مچي موردتوجه سازندگان قرار دارد، بطوريکه معمولاً برندهاي معتبر ساعت مچي چندين نمونه بند ساعت را در جعبه ساعت به مشتري تحويل مي‌دهند. شما اين امکان را داريد که در هر مناسبت و موقعيتي بند ساعت خود را تعويض نموده و هويت تازه‌اي به ساعت مچي خود ببخشيد.

 

بندهاي لاستيکي

بندهاي لاستيکي مناسب براي انواع ساعت مچي اسپرت و کلاسيک هستند. اين بندها داراي وزن سبکي بوده، مقاوم و ضدآب هستند. انواع بندهاي لاستيکي جزو لوازم اضافي انواع ساعت مچي مدرن و گران‌قيمت نيز ارائه مي‌شوند. اين بندها انعطاف‌پذيري زيادي داشته و براي فعاليت‌هاي ورزشي مناسب هستند.


بندهاي فيبندهاي في در طرح‌ها و استايل متفاوت براي ست کردن با لباس رسمي بکار مي‌روند. بندهاي في داراي استحکام زيادي بوده و قابليت استفاده در انواع ساعت مچي کلاسيک و لوکس را دارند. بندهاي استيل معمولاً به‌عنوان بند اصلي ساعت بکار مي‌روند و براي ميهماني‌ها و يا دفتر کار و جلسات مناسب هستند. انواع ديگر بندهاي في شامل بندهاي في حصيري هستند که داراي مزيت‌هاي زيادي است.

بند في حصيري درخشش و زيبايي خاصي دارند و براي استفاده در انواع موقعيت‌هاي مختلف مانند رسمي، ورزشي، اسپرت، مدرن و يا کلاسيک قابل‌استفاده هستند. اين بندها مشکلات بندهاي استيل معمولي را ندارند و قابليت استفاده در ساعت‌هاي مچي را دارند. به‌آساني بر روي مچ دست قرارگرفته و حالت دست را به خود مي‌گيرند. بعلاوه قابل تنظيم کردن و کوتاه کردن مي‌باشند.

بندهاي برزنتي براي انواع ساعت مچي

بندهاي برزنتي ترکيب پارچه برزنت و تيتانيوم هستند. اين بندها مقاوم و شيک بوده و حالت اسپرت به ساعت شما مي‌دهند. شما مي‌توانيد انواع بند برزنتي را با انواع ساعت مچي ست کنيد. بندهاي مدرن داراي روکش برزنتي و آستري چرم نوع جديدي از بند اسپرت است که جلوه‌اي خاص به ساعت شما مي‌بخشد. در انتخاب بند برزنتي بايد به ميزان حساسيت پوست دست، سايز مچ دست و ميزان تعريق توجه نمود. با توجه به اينکه اين بندها ضخيم هستند لذا براي شرايط آب‌وهوايي گرم مناسب نيستند.

افراد با توجه به نوع سليقه و مصارف خود نسبت به انتخاب انواع ساعت مچي کلاسيک، اسپرت و يا لوکس اقدام مي‌کنند. درهرصورت امکان تعويض بند ساعت مچي با ساير انواع بندهاي موجود که در فوق به آن اشاره شد وجود دارد. لذا مي‌توان با خريد يک ساعت و انتخاب بندهاي متنوع، براي هر مناسبت و موقعيتي يک ساعت مچي متفاوت در دست داشت.

بندهاي چرمي

بندهاي چرمي ساده، چرمي توري، چرمي بافته‌شده، استيل توري ضدزنگ، پارچه‌اي، پلاستيکي، نايلوني و يا چرم‌هاي ويژه ايتاليايي در رنگ‌هاي متنوع و طرح‌هاي مختلف در اندازه‌هاي گوناگون باريک و پهن قابل انتخاب هستند. با انتخاب بندهاي مختلف شما داراي ساعت مچي بوده و متناسب با هر موقعيت مي‌توانيد يکي از آن‌ها را استفاده نماييد. بندهاي چرمي از انواع مختلف چرم مانند چرم بز، شترمرغ، گاو و يا سوسمار توليد مي‌شوند. اگرچه ست کردن بندهاي چرمي راحت بوده و زيبايي خاصي دارند وليکن در برخي موقعيت‌ها همانند آب‌وهواي گرم که ميزان تعرق بالاست توصيه نمي‌شود.

 

رعايت موارد مهم در نگهداري انواع ساعت مچي

بعد از توجه به نکات مهم در خريد ساعت مچي و خريد يک ساعت مناسب و باکيفيت، نوبت به رعايت موارد مهم در نگهداري ساعت است. اولين قدم در نگهداري و مراقبت از ساعت مچي بررسي و مطالعه موارد عنوان‌شده در دفترچه راهنماي ساعت است. هر ساعتي داراي نکات مهمي براي نگهداري است که توسط سازنده به مشتريان توصيه مي‌گردد. توجه به اين نکات مي‌تواند راهنماي بسيار خوبي براي نگهداري ازساعت مچي باشد. ممکن است برخي انواع مدل‌هاي ساعت داراي روش‌هاي خاص مراقبت باشند که ساير ساعت‌ها از نظر سازنده نيازي به آن نداشته باشند؛

بنابراين مهم‌ترين کار اجراي موارد اعلام‌شده در دفترچه راهنما است. ساعت مچي نبايد به مدت طولاني در معرض نور خورشيد و گرما قرار گيرند. از برخورد اجسام تيز و برنده به ساعت خودداري نموده و به‌هيچ‌عنوان سعي نکنيد ساعت خود را بازکنيد. باز کردن درب پشت صفحه ساعت حتي اگر به هيچ‌چيز دست نزنيد مي‌تواند موجب تکان خوردن و جابجايي اجزاي درون موتور شده و بر عملکرد آن تأثير منفي بگذارد.


تميز کردن ساعت مچيبراي تميز و پاک نمودن ساعت مچي از پارچه نرم و تميز به همراه آب گرم استفاده نماييد. به‌هيچ‌عنوان از مواد شوينده استفاده نکنيد. از ديگر مواردي که در نگهداري و مراقبت از انواع ساعت مچي بايد در نظر گرفته شود، مي‌توان به موارد ذيل اشاره نمود.

انواع ساعت مچي جدا از نکات ذکرشده در دفترچه راهنماي محصول نسبت به برخي موارد از حساسيت زيادي برخوردار هستند. ازجمله موارد مهم مي‌توان به پرهيز از قرار گرفتن در معرض حرارت (دماي بالاتر از 60 درجه سانتي‌گراد) و محصولات شيميايي (الکل، شوينده، لوازم‌آرايشي و حلال)، درآوردن ساعت در هنگام ورزش و تکان‌هاي شديد، پرهيز از قرار دادن انواع ساعت مچي ميدان‌هاي مغناطيسي قوي (انواع ساعت مچي مکانيکي نسبت به ميدان‌هاي قوي مغناطيسي حساس‌ترند)، اجتناب از افتادن در آب حتي در مورد ساعت‌هاي ضدآب (تست ضدآب ساعت‌هاي ضدآب هرسال بايد توسط کارشناسان مربوطه انجام گيرد) و بازرسي‌هاي ادواري ساعت اشاره نمود.

نکته مهم در تميزکردن ساعت مچي

نکته مهم در تميز کردن ساعت مچي حتي نوع ضدآب اين است که براي اين کار پارچه نرم را آب گرم مرطوب نموده و به قسمت‌هاي مختلف ساعت بماليد. براي صفحه و شيشه ساعت مچي تا حد امکان تنها پارچه خشک بکار بريد. براي تميز کردن بندهاي ساعت و يا قاب آن مي‌توان از مسواک خشک ميز استفاده نمود.

در مورد ساعت‌هاي غواصي توصيه مي‌شود ابتدا ساعت مدتي در يک ظرف آب شيرين قرار گيرد و سپس نسبت به تميز کردن آن با پارچه نرم و آب گرم اقدام نمود.

در خصوص ساعت‌هاي ضدآب نيز همين کار انجام گيرد. بازديدها و تعميرات ادواري انواع ساعت مچي منجر به بررسي تمام قسمت‌هاي ساعت گرديده و از مشکلات احتمالي جلوگيري مي‌نمايد، لذا توصيه مي‌شود حتي اگر ساعت شما هيچ ايرادي ندارد، براي بازديد نزد نمايندگي رفته و آن‌ها موردبررسي قرار دهيد.


منبع


واچ آن


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

TOWER SIAH POOSH Amanda Pragmatic Play | Slot Online | Game Slot Rosa پارکت ژيکاوا پيشرو در ارائه جديدترين مواد شيميايي ساختمان Casey آنتن مرکزي,دوربين مداربسته در کرج,اعلام حريق Sirun Sona - hi Sirun Sona لوازم پمپ